Novinky:
18.3. 2009
Doplněny informace o autoškole Šubrt a Stöhrová.

22.3. 2007
Vytvořena sekce "Ke stažení"

18.3. 2007
Vytvořena sekce o službách autoškoly Šlajchrt.

O nás

současnost | historie

Současnost

Sekce je v přípravě.

Historie

Šlajchrt a autoškola nebo autoškola a Šlajchrt, v každém případě pokud tyto dvě slova vyslovíte, jedná se o kus, dnes již bohužel historie, ale doufám, že i v dalších letech úspěšné pokračování toho co můj otec kdysi započal.

Historie se začala psát v roce 1955, kdy můj otec poprvé okusil řeholi externího učitele autoškoly. Od roku 1967 již působil jako stálý učitel Svazarmu autoškoly Kladno středisko Slaný. Mnozí si možná ještě vzpomenou na autoškolu v klášteře. Později byl vedoucí autoškoly ve Slaném. V roce1979 se svými kolegy vybudovali nové prostory v Palackého ulici čp. 198 a autoškola na této adrese funguje dosud. V prosinci 1990 mu byla vydána registrační listina na výuku a výcvik řidičů a začala se psát nová historie jedné z prvních soukromých autoškol v regionu.

Začínal tehdy se starší Škodou 120 a Pragou V3S. Postupně rozšiřoval vybavení a poskytoval výcvik na všechny skupiny s vyjímkou skupiny D. I mně lákala odmala vůně benzínu, ale jako své povolání jsem si vybral elektroniku. Postupně jsem stejně inklinoval k motorům a tak jako kdysi můj otec, tak i já jsem začal jako externí učitel v autoškole. Nejdříve jenom na osobních autech a postupně jsem si rozšiřoval učitelské oprávnění o další skupiny. Ještě v roce 1991, když otec chtěl založit rodinný podnik, jsem bral autoškolu jako „vedlejšák“. V tomtéž roce jsem ale zaregistroval živnost „výuka v řízení motorových vozidel“. Vše postupně spělo k tomu ,že i já jsem od dubna roku 1992 začal autoškolu dělat naplno, jako své hlavní povolání a za vydatné podpory a pomoci svého táty jsem se snažil vychovávat své první řidiče. Od něho jsem dostával ty nejcennější rady a zkušenosti. On byl pro mě vždy autoritou, ale i oporou a kamarádem. Postupně jsme začali firmu rozšiřovat a poskytovat i některé nové služby. Společně jsme začali budovat rodinnou firmu. A pak se stalo to, čemu jsem dlouho nemohl uvěřit. Otec vážně onemocněl a 30. dubna 1995 zemřel. Co dál? Zde bych chtěl poděkovat všem, kteří mi tenkrát podrželi a pomohli pokračovat v této práci. Nezbylo nic jiného než zatnout zuby a pokračovat. Rozhodnutí bylo jednoznačné. Udržet firmu a rozsah poskytovaných služeb stejný ,jako když jsme byli dva.

K tomu jsem měl k dispozici osobní a nákladní automobil, traktor a motocykly. Učebnu teorie ve Slaném a učebnu autotrenažerů doma v Řisutech. Dále jsem měl obrovskou chuť a vůli pokračovat a tolerantní manželku , která mě od začátku pomáhá s administrativou. Vše špatné je k něčemu dobré se říká. Odchod táty mě více přiblížil dalším dvěma autoškolákům ,paní Janě Stöhrové a Michalu Šubrtovi a začala naše spolupráce, která trvá dosud a troufám si tvrdit, že jsme velice dobrý tým. Společně působíme a vystupujeme jako autoškola Slaný a některé služby provádíme společně, jindy si pomáháme a doplňujeme se. Všichni jsme vlastně odchovanci „starýho Šlajchrta“ a tak to klape. Tak jak jde čas, mění se technika, zákony a požadavky na autoškolu, musíme se i my tomu všemu přizpůsobit. Vždycky mě bavila nejen praxe a hodně jsem se začal zajímat a rozšiřovat si vědomosti z oblasti teorie a ty nabízíme svým zákazníkům ve formě školení. Toto všechno nemůžu zvládnout sám. Firma nemá stálé zaměstnance, ale pomáhají mi, když je třeba, tři externí učitelé, pánové Krček, Kosina a ing. Bílý. V současné době jsme schopni nabídnout tyto služby. Výuka a výcvik všech skupin řidičských oprávnění mimo sk. D, školení řidičů, školení dopravců, kondiční jízdy. Mám vydanou koncesi na nákladní dopravu. Co bude dál? Doufám, že se mi podaří udržet dobrý zvuk jména Šlajchrt. Chtěl bych doplnit registraci autoškoly i o skupinu D. Nezbývá než investovat a dělat vše proto, aby se firma rozvíjela. Mám tři syny, jestli některý bude chtít pokračovat a tak udržet tradici ,si netroufám dnes spekulovat , ale pokud ano pomůžu mu ,stejně jako pomohl táta mně. Oba by nás to asi potěšilo.

Závěrem bych chtěl využít této příležitosti a ještě jednou poděkovat hlavně tátovi, který mi pomohl a bez něhož bych dnes nepsal tyto řádky, dále rodině, která musí snášet se mnou dobré i zlé a svým kolegům paní Janě Stöhrové a Michalu Šubrtovi se kterými společně „táhnem tu káru dál“ a já pevně věřím, že nám to ještě dlouho vydrží.

Díky…

Miloš Šlajchrt 
NAHORU | ADMINISTRACE | 2005 by r57